Радост за пензионерите: Од 20 јуни бесплатно во автобус и во недела!

Радост за пензионерите. Од 20 месецов ќе можат да се возат бесплатно во автобусите на ЈСП и во недела. За ова денеска информираше таткото на Град Скопје, градоначалникот Коце Трајановски, на отворањето на Ревијата на песни, музија и игри на пензионерите кое се одржува денеска во Универзалната сала.

Пензионерите бесплатно ги користат услугите на ЈСП Скопје и во вторник, петок и сабота, како и досега.

10.06.2014 - 12:15
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега