Радости: Од денеска ќе работи скопскиот Аквапарк

Почнува со работа аквапаркот во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Од денеска посетителите ќе можат да се забавуваат на повеќе видови тобогани, на базенот со бранови, мрзливата река и детскиот базен.

Влезниците и оваа година ќе чинат 300 денари, а семејниот пакет за четири лица ќе чини 1.000 денари.

Аквапаркот ќе работи секој ден, од 10 до 22 часот. 

10.06.2014 - 08:41
Фото: 
Канал 5
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега