Видео: Бенфика изгуби се, Кардозо го нападна тренерот

Тимот на Бенфика по двете разочарувања во првенството во последниот натпревар против Порто каде што ја загуби титулата, а потоа и во финалето од Лига Европа против Челзи, и во третиот финален натпревар од Купот на Португалија остана со празни раце откако беше поразен со 2:1. Иако имаа водство до 79 минута, сепак за 11 минути успеаа да го прокоцкаат водството. Оскар Кардозо за ваквата епизодна сезона сметаше дека токму тренерот е виновен и поради тоа му се нафрли на Жорге Жезус. 

 

најчитано сега