Наумовски ќе биде нов амбасадор на Македонија во САД

Поранешниот министер за евроинтеграции, Васко Наумовски ќе биде нов македонски амбасадор во САД. Тој доаѓа на местото на Зоран Јолевски кој ќе биде нов Министер за одбрана. Нема информации дали Наумовски како и Јолевски ќе ги води преговорите за спорот кој Грција го има со името на Македонија

08.06.2014 - 12:43
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега