Измамник со години работел како наставник по физичко - сега си има работа со МВР

51 годишниот кумановчанец Ш.П. си заработи кривична пријава бидејќи во 2009-та, во училиштето „Наце Буџони“ приложил лажна диплома за завршено високо образование од Националната спортска академија.

Со лажната диплома, кумановчанецот успеал да се вработи на неопределено време како наставник по спорт и спортски активности.

08.06.2014 - 12:22
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега