Избоден млад скопјанец

Се пролеа крв во скопско Сарај.

Според информациите од полицијата, вчера околу 12:45 часот по претходна расправија, 34 годишниот И.И. од Сарај го избодел 24 годишниот А.Ш. од селото Шишево. А.Ш. веднаш бил пренесен во болницата„8-ми Септември“, каде му биле констатирани телесни повреди.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

 

08.06.2014 - 12:14
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега