Ограбена експозитура на Македонски пошти

Засега непознат крадец, за време на празниците ограбил експозитура на Македонски пошти лозицара во селото Воѓани.

Крадецот успеал да влезе преку прозорецот на експозитурата, ја отворил касата и одзел 19.000 денари.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на арамијата.

 

08.06.2014 - 11:49
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега