Ограбена уште една македонска црква

Ноќта меѓу петокот и саботата, засега непознат крадец ја ограбил црквата „Свети Никола“ во гостиварското село Балиндол.

Според информациите од полицијата, крадецот насилно ја отворил влезната врата и од местото за продажба на свеќи одзел метална кутија во која имало 3.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

08.06.2014 - 11:40
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега