Груевски на промоција на нови наслови од проектот „Превод на 1000 стручни и научни книги“

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на промоција на 12 нови наслови од повеќе области одпроектот „Превод на 1000 стручни и научни книги“.

Настанот ќе се одржи во Читална „1000 книги“, во Градскиот трговски центар, со почеток во 13 часот.

 

 

08.06.2014 - 11:33
Фото: 
МИА
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега