Тесно на полувреме против Грција - Македонија мора повеќе

Тесно на полувремето во баражот за пласман на Светското првенство во Катар кој нашите репрезентативци го играат против Грција во Атина. 13:12 за Македонија ерезултатот по првите 30 минути. Најефикасен во нашиот тим беше Дејан Манасков со 5 гола. Столе Стоилов за половина полувреме, колку што беше во игра постигна 3 гола. На голот блескаше Борко Ристовски кој имаше 10 одбрани.

Капитенот Кире Лазаров постигна само 2 гола, од кои еден од пенал.

Во текот на целите 30 минути забележителна е разликата во квалитетот, но нашите ракометари никако да се одлепат. Максималното водство кое го имавме во неколку наврати беше 2 разлика.

Ова е прв од двата меча против Грција. Вториот се игра на 15 јуни во 20 часот во Спортскиот центар Борис Трајковски

07.06.2014 - 18:37
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега