ВИДЕО: Настапот на Даниел Кајамкоски на Макфест 2014

Даниел Кајмаковски синоќа имаше триесет минутно шоу на „Макфест“ во Штип. За време на гласањето на втората полуфинална вечер, тој испеја неколку хитови.

-Отсекогаш ми е желба да настапувам на Макфест. Не знам каде ќе ме однесат плановите, до следната година има уште многу време. Колку што знам, догодина е 30. јубилејно издание на „Макфест“, па би било убаво да настапам. Но, ќе видиме, чекор по чекор. Во овој период многу ми е важно да се затворам во студио да направам многу убави песни – изјави Кајмаковски.

Погледнете го одличниот настап нa Даниел Кајмакоски на Макфест.

07.06.2014 - 14:07
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега