ОДИМЕ НА ПОБЕДА: Македонските ракометари попладнево против Грција!

Македонските ракометари попладнево во Атина ќе го одиграат првиот бараж натпревар против Грција, за пласман на Светското првенство во Катар.

На репрезентативците денеска прв пат ќе им се приклучи и Ренато Вугринец, којод денеска ќе го носи националниот дрес на Македонија.

Единствените проблеми со кои се соочува селекторот Обрван, се на пивотменската позиција, каде Димовски е подготвен, додека Стоилов се враќа во тимот по долгата пауза.

Натпреварот почнува во 18 часот. Реваншот во Скопје ќе се одигра на 15.јуни.

 

07.06.2014 - 12:35
Фото: 
fakulteti.mk
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега