Што се случува за десет секунди на Facebook?

Програмата „Интернет во реално време“  покажува што се случува од секунда во секунда на нашите омилени интернет страници.

Додека да ја прочитате оваа реченица ќе бидат испратени околу 166.000 барања за пријателство на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Статистиката за Фејсбук во 2014 година покажува како изгледа се што се случува на најпопуларната социјална мрежа, пишува „Бизнис инсајдер“.

Во само десет секунди на „Фејсбук“:

- се споделуваат 83.333 лајкови

- се испраќаат 250.000 пораки

- се оставаат 85.000 коментари

- се пишуваат 48.833 статуси, и

- се објавуваат 22.666 фотографии.

05.06.2014 - 19:45
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега