Скопјанец преку ноќ изгуби 360.000 денари

Засега непознат крадец ја ограбил куќата на 80 годишниот М.С. во скопско Нова Брезница.

Кражбата се случила ноќта помеѓу 2 и 3 јуни кога крадецот со провалил во куќата и извршил тешка кражба, одзел девизи и денари, во вкупна вредност од околу 360.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

04.06.2014 - 13:43
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега