Воз прегази 17 годишно девојче - со слушалки на уши одела по шините

Вистинска трагедија утрово околу 7 часот се случила во близина на Осјек, Хрватска. како што пишуваат локалните медиуми, 17 годишно девојче завршило под воз и го загубило животот. До несреќата дошло кога девојчето движејќи се по пругата, со слушалки на ушите, не забележело дека доаѓа возот, по што била прегазена. 
Полицијата се уште врши увид.

04.06.2014 - 13:03
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега