Скопската полиција ќе се вози на нови скутери

 

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска од градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски ќе прими пет скутери, донација обезбедена од страна на Град Скопје и наманети за потребите на СВР Скопје.

Според најавите, на настанот ќе присуствуваат и директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков и началникот на СВР Скопје Горанчо Савовски. 

04.06.2014 - 08:23
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега