Трагична несреќа- работник загина паѓајќи од 15 метри висина

Работник на далековод загина во вторникот при инсталирањето на осветлување долж кабина на патарината во близина на автопатот Загреб-Сисак.

Несреќата се случила откако кошницата во која се наоѓале монтерите одеднаш се откачила па работниците паднале од висина од 15 метри. Еден од работниците загинал на лице место а другиот е тешко повреден и пренесен во најблиската општа болница во Сисак.

23.05.2014 - 10:30
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега