Природата се заканува: По поплавите нов земјотрес на Балканот

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според европската макросеизмичка скала, рано утрово го стресе крајбрежјето на Грција, во делот на Егејска Македонија. Европскиот макросеизмички центар информира дека епицентарот бил во Егејското Море на длабочина од 17 километри.
Земјотресот е почувствуван во блиското крајбрежје но не предизвикал штети.
Вчера серија земјотреси со интензитет меѓу 5,2 и 4 степени ја тресеа Албанија

21.05.2014 - 12:48
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега