ФОТО: Како угостителите се досетија да собираат пари за настраданите од поплавите?

Сопственикот на  едно кафуле во Босна добил оригинална идеја за како да им се помогне на настраданите од полавите. Пред своето кафуле поставил табла на која пишува:

- Тука можете да го платите кафето со повик на бројот 1458 (бројот за помош на загрозените) од вашиот мобилен телефон.

Секоја чест за оваа оригинална идеја.

 

21.05.2014 - 11:19
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега