Е ова е помош: Дознајте колку пари донираше Кристијано Роналдо за Србија

Обожавателите на Кристијано Роналдо се огласија на Фејсбук профилот, пишувајќи дека ѕвездата на Реал Мадрид дал парична помош за загрозените од поплавите кои го зафатија Балканот.

Имено Кристијано Роналдо донираше шест милиони евра  во Хрватска, БиХ и Србија.

Еве што напишаа: Кристијано Роналдо донираше 6 милиони долари за Хрватска, Србија и Босна и Херцеговина, и сега пак викајте го арогантното момче.

21.05.2014 - 10:57
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега