Ќе се дружиме ли со дождот до крајот на неделата?

Времето денеска претпладне и околу пладне на повеќе места ќе има зголемена облачност, а локално ќе има краткотраен дожд, во југозападните делови проследен со грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурата од 15 до 28 степени.

Во Скопје претпладне на повеќе места ќе има зголемена облачност, а локално ќе има краткотраен дожд, Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурата до 23 степени

Во следните денови ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло. 

20.05.2014 - 09:09
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега