Viber рикна - проблеми само во Македонија?

Апликацијата за пораки и аудио и видео повици Viber вечерва не е достаpна за голем број македонски корисници. Од она што може да се провери на интернет, апликацијата работи без проблеми бо останатите делови на светот. Единствено Македони пријавуваат проблеми. Viber воопшто не може да се конектира без разлика дали му пристапувате преку вашиот телефон или пак преку компјутер.
Што се случува со платформата се уште нема информации. 
Со Viber имаше сличен проблем и пред еден месец. Апликацијата не работеше неколку часа.

19.05.2014 - 22:43
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега