Аца Лукас исчзена заедно со долгот од 250.000 евра

Аца Лукас исчезна. Тој вчера не се појавил на во полициска станица на сослушување на кое треба да одговара за давање меница без покритие откако неговиот поранешен менаџер го обвини дека го измамил за 250.000 евра Доколку Аца Лукас, до утре во 11:00 часот не се појави во полицијата, според законот ќе биде издадена потерница по него. Тогаш ќе биде уапсен и со полициско возило ќе биде префрлен во зградата на полицијата во Зајечар. Според законот, Лукас може своеволно да дојде и да даде изјава во наредните 48 часа од моментот кога требало да му се јави на судот, а ако не се појави во тој рок, за нив ќе се распише потерница“,соопштено е од полицијата.

14.05.2014 - 11:19
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега