Фејсбук повлече една апликација

Оригиналниот „poke“ на социјалната мрежа Фејсбук или опцијата со која може виртуелно да ги „боцнете“ вашите пријатели повеќе ја нема!

Фејсбук во петокот официјално ја повлече оваа апликација која овозможуваше праќање краткотрајни пораки, фотографии и видеа на пријателите, а постоеше од 2004 година.

10.05.2014 - 11:05
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега