Инспекторите ја затворија месарата на Џејми Оливер - на месото му пронашле измет од глувци

Имено британскиот кувар меѓу остантото е сопственик и на месарата „Барбакоа“ која ги снабдува најефтините ресторани во Британија, а која санитарната инспекција мораше да ја затвори. Откако инспекторите се ставиле во акција, отркиле траги од измет од глувци на самото месо, и поради тоа ја затвориле месарата.

Инспекторите затекле и нечисти фрижидери, и кувари, како и повеќе парчиња месо кое не било во предвиденото пакување.

Џејми Оливер набрзо по затворањето и се обрати на јавноста, изјавувајќи дека доброволно ја затвориле месарата и дека работат на подобрување на условите за да можат повторно да ја отворат.  

 

09.05.2014 - 20:44
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега