ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Волк нападна мало девојче во ЗОО - го изгриза за раката и грбот!

Српскиот портал Телеграф.рс дојде до видео снимка на која јасно се гледа како зоолошката градина волк нападна мало девојче гризејќи ја за раката и грбот. Иако јакната успеала да послужи како одредена заштита од оштрите заби на животното, сепак девојчето се здобило со повреди на грбот, по што веднаш било хоспитализирано на одделението за пластична хирургија на Децката клиника во Тиршовој. 

„Волонтерката која била одговорна за волкот се наоѓала во делот на Беби зоолошката кој бил ограден со жица за посетителите. Тука таа си играла со животното и му фрлала топка од кога наеднаш во еден моемен тој од зад грб дотрчал кон девојчето и го нападнал. Волкот изреагирал, дали поради топката или не знаш зошто, по што ја зграбчи за јакната“, изјавил Бојовиќ. Пресудите сами колку бил опасен овој инцидент

Извор-Видео-Фото: Телеграф.рс

 

 

09.05.2014 - 19:50
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега