Бизарно- пијат крв за да имаат подобар секс

Наводно, крвта и месото на оваа отровница кај мажите ја зголемуваат сексуалната желба и издржливост, додека кај жените ги затегнуваат градите и допринесуваат кожата да им биде нежна и мазна.
Во Индонезија како и во уште неколку азиски земји се верува дека конзумацијата на месо од кобра, како и нејзината крв го зголемува либидото кај мажите.
Порција месо од кобра чини околу 4 долари. 

09.05.2014 - 15:20
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега