Мини тест за интелигенција - ќе успеете ли да го решите?

Овој интересен мини тест ќе го покаже нивото на вашата интелигенција. Прашањето е, по која логика е добиен резултатот?

 

 

РЕШЕНИЕ:

 

 

 

Првиот број од десната страна на знакот еднакво е секогаш резултат на одземање на броевите од левата страна, а вториот „десен“ број е резултат на нивното собирање. Значи, 6-4=2, 6+4=10 (210)… 9-2=7, 9+2=11 (711)…

 

 

09.05.2014 - 14:19
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега