Обвинетите во Монструм денеска пред суд

Продолжува судскиот процес  „Монструм“. Во повторената постапка денеска се изведуваат докази во случајот против седуммина обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро. 
 
За двајца од обвинетите се чека екстрадиција.  Претходно кривичниот суд објави дека по уште неколку последни рочишта, идниот месец се очекува пресуда за случајот. 
09.05.2014 - 12:28
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа