Полицијата „ловеше" лоши момци - еве што направиле двајца скопјани

СВР Скопје го лиши од слобода 36-годишниот Садат И. од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од триесет дена, за сторено кривично дело “загрозување на безбедноста на сообраќајот”.  

Исто така, завчера, СВР Скопје го лиши од слобода и 26-годишниот Ердуан Џ. од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од три години, за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори”. 

09.05.2014 - 12:11
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега