И тоа се случува: Крадел за да си го отплати кредитот

Двајца мажи од Ниш почнале да ограбуваат за да си ги исплатат кредитите. Се работи за 30-годишниот Ивица И. и 27-годишниот Дејан С. кои се уапсени по пет минути откако ограбиле менувачница. 

Насилниците маскирани и вооружани со пиштол влегле во менувачницата и и рекле на вработената да ги извади парите од касата. Случајот бил веднаш пријавен во полиција, па таа ги фатила крадците. 

Тие изјавиле дека имале огромни кредити кои веќе не можеле да ги плаќаат, па затоа и се решиле да извршат грабеж.

09.05.2014 - 11:26
Фото: 
Денешен
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега