Воз прегази малолетничка - докторите се борат за нејзиниот живот

На железничката станица во Лескоец денеска во 10 часот се случила несреќа кога воз прегазил 16-годишно девојче кое во моментот ја преминувало пругата.

Девојчето чиј идентитет е непознат, било веднаш пренесено во болница со фрактура на черепот, а лекарите се борат за нејзиниот живот.  Девојчето било удрено од возот кој сообраќа на релацијата кон Ниш додека ја преминувало пругата.

Полицијата врши увид.

 

06.05.2014 - 14:11
Фото: 
Фактор.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега