ВИДЕО: Како изгледа кога ќе експлодира метеор?

Во неделата во Канада владеше вистински хаос меѓу граѓаните кои се затекнале точно во 16. 20 часот во севриниот дел на Онтарио каде се случила експолозија на метеор.

Како што раскажуваат сведоците најпрво се слушнала силна експлозија, а потоа ги заслепила силна светлина. Вакво нешто ретко се гледа, обично космичкиот отпад завршува во океаните.

Погледнете како изгледа кога ќе експлодира метеор.

06.05.2014 - 13:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега