Мисија на ММФ во посета на Македонија

Мисија на Меѓунaродниот монетарен фонд предводен од Ивана Владкова Холар престојува во посета на Македонија.

Тема на разговорите ќе биде Пост-програм мониторинг (ППМ). Консултациите по членот 4 од оваа програма се редовна проверка која се врши кај сите земји членки што се приклучуваат на ММФ.

Посетата ќе трае до 19 мај.

06.05.2014 - 11:28
Фото: 
Сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега