ФОТО: Исчезна 58-годишниот Зоран Петрушевски - семејството моли за помош

Исчезна 54-годишен маж од Стари град кај Чашка. 

Тој не бил женет, живеел сам и бил пензионер кој сега одгледува кози во селото Стари град кај Чашка. Исчезнал на 27 април, а тој ден носел црна јакна, сив џемпер и кафеави сомотни панталони. Неговите соселани го барале низ селото, но од него немало ниту трага ниту глас.

Роднините упатуваат апел за помош и ги молат граѓаните доколку го забележат да се јават во најблиската полициска станица или на телефонскиот број 075 204 862.

06.05.2014 - 10:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега