ФОТО: Убиена бремена жена - Еве го убиецот!

 

На интернет кружат вознемирувачки фотографии од мртвa бремена жена, наводно, убиена во нејзината канцеларија за време на немирите во Одеса. Покрај тоа, граѓаните прикачиле и слика на еден човек за кој тие веруваат дека ја убил.

Жената, наводно, била убиена, со цел да се шири терор меѓу руските населението во Украина. Нападот во Одеса се случи на втори мај, а во него загинаа десетици луѓе.

Во меѓувреме, на интернет почнаа да се појавуваат снимки кои сведочат за фактот дека украинскиот националисти пукале врз луѓето кои бегале од пожар.

Автентичноста на фотографиите не е потврдена.

„Без оглед на чија страна сте, тоа не може да го поддржи цивилизираниот свет“, изјави украински новинар Дмитриј Макаров за случувањата во Одеса.

05.05.2014 - 20:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега