Малолетничка од Кавадарци пријавила дека е силувана

Седумнаесетгодишна малолетничка од Кавадарци пријавила дека била силувана од 18-годишен ваташанец, во неговиот дом.

- Силувањето девојката го пријави заедно со нејзината мајка. Лицето кое е посочено како сторител на делото е лишено од слобода, а истрагата е во тек, потврдија денеска од полицијата, јави МИА.

05.05.2014 - 14:34
Фото: 
Дневник.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега