Еве како би изгледало доколку сите луѓе во светот се соберат на едно место

На земјата живеат 7,2 милијарди луѓе, и сите на свој начин се заслужни за климатските промени, војните и разните проблеми. Сега замислете, како би изгледало сите луѓе да се соберат на едно место.

 

Каналот Vscauce одлучил да направи експеримент и да покаже како би изгледала светската популација на едно место како Големиот Кањон. 

Можеби звучи неверојатно, но сите тие милијарди не се доволни да се наполни Големиот Кањон. Всушност, светската популација е само една "мала" група.

Доколку сте заинтересирани, експериментот можете да го погледнете во приложеното видео.

04.05.2014 - 15:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега