Од продавницата остана само пепел - еве што му се случило на прилепчанец

Во селото Кошино прилепско, во колонијална продавица сопственост на 56-годишниот прилепчанец Н.Н. засега непознат сторител со запаливо средство предизвикал пожар, при што  изгорела колонијална стока. 

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

04.05.2014 - 12:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега