Скопје: На 63 години ќе оди зад решетки

СВР Скопје го лиши од слобода 63-годишниот Панче А.  од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење  од три месеци, за сторено кривично дело “телесна повреда”.

Истиот е спроведен во  Затвор – Скопје.

04.05.2014 - 12:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега