ВИДЕО: Запалени возила, чаури, остатоци од експлозиви- хаос на улиците во Краматорск

Вистински пустош владее на улиците во Краматорск каде може да се забележат само запалени возила, чаури, остатоци од експлозивни средства.

Во акцијата убиени се десетици проруски активисти а дваесетина биле ранети.

04.05.2014 - 12:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега