ВИДЕО: Еве како змија изврши самоубиство

На социјалните мрежи се појави снимка од минатата година на која се гледа како змија се јаде самата. На оваа бизарна снимка се гледа како албино змија во сласт си ја јаде својата опашка.

Таа ја лапна опашката и полека почна да ја голта без да сфати дека се јаде самата себеси. Дури и кога почна да и тече крв не сфаќа дека си станала свој ручек.

Експерите велат дека змијата најверојатно била болна и несвесна за својот самоубиствен нагон.

Предупредување, видеото е со ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА

03.05.2014 - 21:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега