Магична напивка која брзо ги топли килограмите

Правите се` што е во ваша моќ како би ја контролирале телесната тежина, а резултатите се слабо видливи?

Промените во животниот стил и неколку мали трикови може да ви помогнат од таа „борба“ да излезете како победник.

И следната напивка може да ви помогне во тоа. Едноставно се прави, а се` што имате да изгубите се килограмите.

Состојки:

- пола лажичка цимет
- лажичка мед
- свежо цеден сок од лимон (потребен е еден лимон)
- 300 мл вода

Подготовка:

Зовријте ја водата и почекајте да се олади. Додајте мед и цимет, измешајте и почекајте да отстои 15 до 20 минути.

Додајте го сокот од лимон, измешајте и почекајте неколку минути. Половина од мерката (150 мл) пијте наутро, 30 минути пред доручек, а другата половина 30 минути пред спиење.

Во напивката може да додадете неколку коцки лед (по желба).

Доколку пиете редовно, во рок од еден месец би требало да изгубите до пет килограми.

03.05.2014 - 20:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега