Еве што напишал Курт Кобејн пред да се самоубие

Дваесет години по смртта на легендарниот пејач на групата Нирвана, полицијата објавила порака која била пронајдена во неговиот паричник, упатена на неговата сопруга Кортни Лав.

До пораката прв дошол "CBS", а наводно станува збор за интерна шега помеѓу Кобеин и Котни.

"Ја земаш ли ти Курт Кобејн, Кортни Лав за своја сопруга иако таа е кучка има акни и ти ги зема парите и ги троши на дрога, стоело напишано во последната порака.

 

Минатиот месец полицијата повторно го отвори случајот за смртта на Курт Кобејн, а детективите по додатната истрага не откриле ништо што докажува дека станува збор за убиство.

03.05.2014 - 14:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега