Предупредување: Пенисот ќе ви се смали доколку не го користите!

Видеото содржи неколку интересни факти за сексот кои звучат толку неверојатно што ќе помислите дека некој едноставно си ги измислил, но тие се вистинити.

Изминативе неколку денови, неколку видеа станаа хит на Јутјуб, благодарение на фактот дека секое од нив е поврзано со секс.

Видеото содржи неколку интересни факти за сексот, кои звучат толку неверојатно што ќе помислите дека некој едноставно си ги измислил, но тие се вистинити.

На пример, фактот дека пенисот може да се смали доколку "не го користите" може да ве извади од памет.

- Сексот ги усреќува луѓето исто колку што би биле среќни да добијат 100.000 долари.

- Стриптизетите заработуваат повеќе пари кога се во период на овулација.

- Дури 51 процент од жените доживеале оргазам додека правеле стомачни.

- Агалматофилија е сексуална привлечност кон кукли и статуи, прв ваков случај бил забалежан во 1877-та година.

- Подоминантната рака на машкото е на истата страна на која му се наоѓа пократикот тестис.

- Побрзо ќе доживеете оргазам ако ви се топли стапалата.

- Спермата патува 45 километри на час и содржи супстанци кои успешно се борат против брчките, а содржи и цинк и калциум кој е добар против забен кариес.

- Типична секс партија согорува 144 калории (и повеќе доколку вложите повеќе).

Извор: Точка

03.05.2014 - 13:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега