Еве колку пратеници ќе има ВМРО - ДПМНЕ во новото Собрание

ВМРО-ДПМНЕ 60 пратеници + 3 од дијаспората

СДСМ 34 пратеници

ДУИ 18 пратеници

ДПА 6 пратеници

ГРОМ 1 пратеник

НДП 1 пратеник

 

Резултати според ВМРО-ДПМНЕ според обработени 80,32%

27.04.2014 - 22:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега