Струмичани ги изненадија СДСМ и Пендаровски

Ѓорге Иванов е пред Стево Пендаровски и во Општина Струмица, иако досега струмичани важеа за фанови на СДСМ и лидерот Зоран Заев.

Според досега обработените резултати кои ги објавува ДИК, струмичани го поддржале ВМРО-ДПМНЕ и на парламентарните избори.

27.04.2014 - 21:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега