ВМРО-ДПМНЕ: За Иванов 203.000, за Пендаровски 140.000 гласови

Според аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ од досега обработените гласови, нивниот кандидат Ѓорге Иванов има освоено 203.000 гласа, а противкандидатот Стево Пендаровски 63 000 помалку, односно 140 000.

 

27.04.2014 - 21:23
Фото: 
Телма

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега