ВМРО-ДПМНЕ со двојно водство

ВМРО-ДПМНЕ има двојно водство над СДСМ според досегашните резултати од Државната изборна комисија. Со оглед на пребројаните 19,69 проценти од гласови, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ имаат 43.464 гласови или 40,31 процент, додека СДСМ има 20.374 гласа или 18,89 проценти.

 

27.04.2014 - 21:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега