Ѕирнете какви се резултатите во неколку македонски општини

Парламентарни избори

Карпош

ВМРО-ДПМНЕ 5.381

СДСМ 4.957

ГРОМ 1.833

Битола 

ВМРО-ДПМНЕ 8.000

СДСМ 5.500

Ресен 

ВМРО-ДПМНЕ 2.930 

СДСМ 1.340

27.04.2014 - 21:10
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега